Wyszukiwarka skrzyżowań – etap 1

Wsłuchując się w głosy i uwagi naszych użytkowników serwer AbakusOSM został wzbogacony o kolejne narzędzie – wyszukiwarkę skrzyżowań. W chwili obecnej wdrożyliśmy 1 etap funkcjonalności – tj. integrację z wyszukiwarką w aplikacji Mapa-ST 3.

Dotychczas korzystając z menu “Wyszukiwanie –> Adresy” można było przeszukiwać mapę pod kątem miejscowości, ulic oraz punktów adresowych. Od dziś możliwe jest również odnajdywanie skrzyżowań dla ulic, które posiadają nazwy.

Aby skorzystać z tej funkcji należy w oknie wyszukiwarki adresów wpisać szukane miasto i jedną z ulic, po czym zakończyć wpis znakiem przecinka,” , następnie klawisz “szukaj” (1).

Na ekranie pojawi się okno z wynikami (2). W pierwszej kolejności prezentowane są wszystkie punkty adresowe (4) na tej ulicy. Teraz wystarczy przewinąć wyniki w dół (3), a na końcu pojawi się lista wszystkich skrzyżowań ze wskazaną ulicą (5).

Klikając 2x LPM na danym wierszu mapa wskaże nam dokładny punkt skrzyżowania.

Już wkrótce planujemy dodanie tej funkcjonalności do Karty Zdarzenia w SWD-ST 2.5, tak by dyspozytor mógł w trakcie wprowadzania karty korzystać z takich podpowiedzi.

abakusosm-mapa-skrzyzowania3

Bookmark the permalink.

Comments are closed.