Zasada działania serwera

AbakusOSM to serwer map cyfrowych przygotowany i utrzymywany przez firmę Abakus Systemy Teleinformatyczne Sp. z o.o.  Serwer ten wykorzystuje dane projektu OpenStreetMap i udostępnia w ten sposób mapę Polski dla aplikacji Mapa-ST w systemie SWD-ST oraz dla aplikacji mobilnej TerminalST.

OpenStreetMap (skrótowo OSM) to globalny projekt mający na celu stworzenie darmowej, dokładnej oraz swobodnie dostępnej mapy świata. Co najważniejsze, mapa ta może być edytowana przez każdego, przez co nazywana jest także kartograficznym odpowiednikiem Wikipedii.

OSM_strona_glowna

Serwer AbakusOSM pracuje na lokalnej kopii danych OSM i synchronizuje się z bazą danych projektu co 1 godzinę (o każdej pełnej godzinie) pobierając najnowsze zmiany dotyczące obszaru Polski, dzięki czemu mapa dostępna w naszych aplikacjach jest zawsze aktualna. Przykładowo, jeśli użytkownik doda do mapy aktualny wykaz Hydrantów o godzinie 10.15, to zmiany te zostaną pobrane na nasz serwer o godzinie 11.00,a po dodaniu do bazy danych około godziny 11.15 będą już dostępne w naszych aplikacjach.

Co zrobić jeśli dodane dane nie wyświetlają się w aplikacji Mapa-ST?

Jeśli dane dodane do głównego projektu nie wyświetlają się w naszej aplikacji prosimy o sprawdzenie na poniższej stronie testowej serwera AbakusOSM. Mapa wyświetlana na tej stronie generowana jest “na żywo”. (Uwaga! Mapa może pojawiać się dość wolno) Jeśli w aplikacji Mapa-ST (zazwyczaj na niższych poziomach powiększenia, np. 17-16-15…) nie widać zmian, a widoczne one są na powyższej stronie testowej to przyczyną jest obsługiwany w ramach aplikacji mechanizm cache, który powoduje, że mapa w aplikacji działa bardzo szybko. Dlatego też fragmenty mapy na niższych poziomach powiększenia wymieniane są raz na tydzień, bądź na żądanie. Jeśli dodałeś do mapy istotne dane i potrzebujesz aby pojawiły się one na mapie aplikacji Mapa-ST 3 wyślij do nas taką informację.

Podgląd danych serwera AbakusOSM “na żywo”:

Comments are closed.