Nowa platforma sprzętowa serwera AbakusOSM

rise and shine

W związku ze znacznym wzrostem popularności naszego serwera mapowego podjęliśmy decyzję o migracji na zupełnie nową platformę sprzętową. Prace związane z przeniesieniem serwera trwały nieprzerwanie od piątku 17 kwietnia, dzięki czemu po tygodniu prac możemy już oficjalnie ogłosić ich zakończenie.

Serwer AbakusOSM został przeniesiony na nową, dużo lepszą, szybszą i stabilniejszą maszynę w profesjonalnej usłudze hostingu. Obecnie ma dostęp do sieci Internet o potężnym transferze 500Mbit/s.

Mamy przekonanie (podparte niezależnymi testami), że przełoży się to na jeszcze szybsze i stabilniejsze działanie całego systemu mapowego.

Staraliśmy się, żeby dla przeciętnego użytkownika naszych usług przeniesienie przebiegło niezauważalnie i to zadanie również udało nam się wykonać – w większości przypadków aplikacje Mapa ST 3 oraz Terminal-ST przełączyły się na nowy serwer beż ingerencji użytkowników czy lokalnych administratorów. Wyjątkiem tutaj są miejsca, gdzie ruch sieciowy filtrowany jest na podstawie IP (a nie domeny). W takiej sytuacji  konieczna była zmiana konfiguracji w infrastrukturze na nowe adresy.

mapa-new-serverRównolegle z pracami związanymi z przeniesieniem serwera wprowadzone zostały drobne modyfikacje wyglądu mapy, które dostosowały go do ośmio-bitowych palet kolorów, dzięki czemu aktualnie uzyskaliśmy dodatkową poprawę wydajności (mniej danych do przesłania) bez utraty jakości danych i wyglądu. W związku z tym zalecamy aktualizację mapy do najnowszej wersji lub przełączenie głównej warstwy mapy ma „Mapa (8-bit)”.

Jednocześnie informujemy, że w związku z zakończeniem wsparcia przez Microsoft dla systemu Windows XP w kwietniu 2014 roku, obecna wersja aplikacji Mapa-ST 3 nie działa poprawnie na tym systemie operacyjnym. Jeżeli korzystają Państwo z takiego systemu operacyjnego, to konieczna będzie jego wymiana, lub korzystanie z wersji aplikacji Mapa ST3 o maksymalnym numerze 3.2.2.6.

Będziemy też wdzięczni za przekazanie nam subiektywnej oceny aktualnej pracy serwera AbakusOSM.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.